Özel Sipariş Hizmet Şartları

Son Güncelleme: 19 Mart 2023


Genel

Hizmetlerimize erişerek ve bunları kullanarak, aşağıdaki şartlara ve bunlarda gelecekte yapılacak değişikliklere bağlı kalmayı kabul edersiniz. Lütfen şartları periyodik olarak gözden geçirin ve değişiklikleri not edin. Foreda, hizmetlerimizin kullanımından veya kullanılamamasından kaynaklanan herhangi bir doğrudan veya dolaylı zarardan sorumlu değildir ve kullanıcılar, hizmetlerimizin kullanımından kaynaklanan verilerin servis, onarım veya düzeltilmesi ile ilgili maliyetleri üstlenirler. İstediğimiz zaman fiyatları değiştirme ve politikalarımızı revize etme hakkımız saklıdır ve kaynaklarımızın kullanımı sırasında oluşabilecek sonuçlardan sorumlu değiliz. Lütfen hizmetlerimizi kullanarak Hizmet Şartlarımızı otomatik olarak kabul ettiğinizi unutmayın. Hizmet Şartlarımızda yapılacak herhangi bir güncelleme sizin sorumluluğunuzdadır ve büyük değişiklikler olması durumunda bilgilendirileceksiniz. Hizmetlerimizin yasa dışı kullanımından kaynaklanan zararlardan sorumlu değiliz.


Telif Hakkı

Hizmetlerimizin veya belgelerimizin hiçbirini kopyalayamazsınız, ayrıca bir Foreda serbest çalışanı tarafından sağlanan hiçbir işi kendinizinmiş gibi talep etme izniniz de yoktur. Bunu yaparsanız, size karşı bir dolandırıcılık raporu açılır; ciddi durumlarda, size karşı yasal işlem başlatmamıza izin verilir.


Özel Sipariş İşlemleri

Ana fikrinizi ve tüm detayları özel oluşturulan bir kanal aracılığıyla yazmalısınız, isteklerinizi açıklamak için bir dizi soru sorulacak. 

%50 ödeme yaptıysanız, kalan tutarı, proje dosyaları size gönderilmeden önce ödemek gerekir. 

Daha önce belirtmediğiniz değişiklik veya eklemeler talep etmeniz durumunda, ek taleplerinizin boyutuna göre ek ücret talep edebiliriz. 

Müşteri olarak, yedi gün içinde yanıt vermezseniz sipariş talebiniz sonlandırılacak ve siparişiniz arşivlenecektir.


Hizmetler

Hizmetlerimiz, yönetim ekibimiz tarafından yürütülür.

Güvenlik nedeniyle ön ödeme talep ediyoruz. Bu, Serbest Çalışanlarımızın projeniz üzerinde çalışmaya başlamasını ve tutarın tamamının ödenmemesi durumunda ödeme yapılmasını sağlar. Tüm hizmetlerimizde belirtilen ücretin tamamı peşin ödenmelidir. Tutar 500₺'nin üzerinde ise yarısını başlangıçta, kalan yarısını proje dosyalarını teslim almadan önce ödeme seçeneği vardır.

Ödemeler Papara (sadece Ebubekir Öz adına kayıtlı hesap olmalı), IBAN (sadece Fatoş Öz adına kayıtlı hesap olmalı) veya sanal pos (website) üzerinden yapılmalıdır. Aksi halde lisansınız olmayabilir ve böyle bir durumda ödediğiniz ücretten sorumlu olmayacağız.

Ödemeyi alamazsak, işi kendi eserimiz olarak kabul eder ve gelir kaybını telafi etmek için yeniden satarız.

Gerekli gördüğümüz herhangi bir nedenle herhangi bir siparişi reddetme hakkını saklı tutarız.

Kaynak dosyalar gibi özel olarak belirtilmedikçe herhangi bir özelliğe sahip olduğunuzu varsaymamalısınız.


Teslimat

%100 ön ödeme yaptıysanız: projenin ekran görüntüleri ve dosyalarını sipariş sırasında alabilirsiniz, tamamlandığında proje dosyalarını hemen alacaksınız. 

%50 ön ödeme yaptıysanız: Sadece sipariş sırasında ekran görüntüsü alabilirsiniz, geri kalanını ödedikten sonra proje dosyalarını alabileceksiniz.


Serbest Çalışanın Değişmesi

Siparişinize yeni bir serbest çalışan atarsak, bu yeni bir sipariş olarak değerlendirilecektir. Bu, önceki ayrıntıların, alıntıların, son tarihlerin vb. artık geçerli olmadığı ve yeni ayrıntıların yeni serbest çalışan tarafından tartışılması ve üzerinde anlaşmaya varılması gerektiği anlamına gelir.


Hizmet Telif Hakkı

Bir Foreda Serbest Çalışanı tarafından sağlanan tüm Ürün veya Hizmetlerin telif hakkına sahibiz. Açık iznimiz olmadan ve bu sözleşmede yapılan düzenlemeleri yerine getirmeden bunları satamazsınız. Herhangi bir Ürün veya Hizmetin izinsiz yeniden satıldığını tespit edersek, bunların Foreda mülkü olduğunu iddia edeceğiz ve yasal işlem başlatabiliriz.


Proje Dosyaları

Proje dosyalarını arşivlerimizde kayıtlı tutuyoruz ancak herhangi bir veri veya ürün kaybından sorumlu olmadığımız için yedeklerini tutmanızı öneririz.


Kayıtlar

Kayıtlarımız için e-postalar ve kullanıcı adları da dahil olmak üzere tüm işlemlerin kaydını tutuyoruz. Bu bilgiler halka açıklanmayacak veya herhangi bir dış kuruluşa satılmayacaktır.


İptal

Şartlarımızı veya herhangi bir yasayı ihlal ediyorsa veya hizmetle ilgili şartlar veya gelişmelerden memnun değilsek, hizmeti reddetme veya sonlandırma hakkını saklı tutarız.


Portfolyo

Tamamlanan herhangi bir projeyi kendi tanıtım amaçlarımız için veya portföyümüzde küçük bir açıklama ile kullanma hakkını saklı tutarız, ancak siz izin vermedikçe adınızı veya bilgilerinizi kullanmayacağız.


İadeler

Geri Ödeme Politikamızda belirtilen belirli kriterleri karşılamadığı sürece, bir proje başladıktan sonra katı bir geri ödeme yapmama politikamız vardır. İadeler toplam sipariş bedeli üzerinden hesaplanır.


Dolandırıcılık Raporları

Herhangi bir dolandırıcılık raporuyla karşılaşırsanız, lütfen doğrudan serbest çalışanla iletişime geçin. Foreda'nın işin içinde olduğundan şüpheleniyorsanız, lütfen bizi etiketleyin, 48 saat içinde yanıt vereceğiz. Doğrudan serbest çalışana yapılan ödemelerden biz sorumlu değiliz.


Kurallar

Lütfen her zaman kurallarımıza uyun. Bunun yapılmaması, devam eden siparişler için bir yasaklama ve iade yapılmamasına neden olabilir. Kurallarımıza Discord sunucumuzdan ulaşabilirsiniz.


İade Politikası

Belirli durumlarda iadeler sunuyoruz ancak bunlar belirli hüküm ve koşullara tabidir. Örneğin, bir teslim tarihini kaçırırsak, sipariş bedelinin %75'ine kadar kısmi iade sağlayabiliriz. Bir ürün tatmin edici değilse, maksimum %15'lik bir iade sunabiliriz ve ürün, standartlarınızı karşılayacak şekilde geliştirilecektir. Ek olarak, bir proje Foreda'nın kalite standartlarını karşılamıyorsa, %35'e kadar para iadesi sunabiliriz ancak diğer durumlarda kendi takdirimize bağlı olarak iade yapmamıza izin veren açık bir maddemiz de var. İşlem ücretlerinin iade edilemeyeceğini ve gecikmenin doğrudan sizin tarafınızdan veya herhangi bir üçüncü taraf veya kontrolümüz dışındaki bir durumdan kaynaklanması durumunda iade alma hakkınız olmayabileceğini unutmamak önemlidir. Serbest çalışan üzerinde çalışmaya başladıktan sonra siparişi iptal etmeye karar verirseniz, bazı durumlarda henüz tamamlanmamış iş için bir iade tazminatı düzenleyebilsek de iade almaya uygun olmayabilirsiniz.

Sipariş sırasında doğru ve net bilgi verilmezse, ürün teslimatından sonra iade talep etme hakkı yoktur. 

Hüküm ve koşullarımızın veya diğer yasaların ihlali durumunda, herhangi bir siparişi askıya alma veya iptal etme hakkını saklı tutarız. Bu durumda paranız tamamen iade edilir ve ürün serbest çalışana ait olur.


Ekstra Ücret Politikası

Müşterinin fikrini değiştirmesi: Bir müşteri bir siparişte değişiklik talep ederse, ek iş için ekstra ücret talep edebiliriz. Tüm ayrıntılar, dahil olan herkes için açık olmalı ve Genel Sorumlu, Sipariş Yöneticisi veya Serbest Çalışan tarafından onaylanmalıdır. Discord sipariş/destek talebi dışında yapılan istekler Foreda tarafından dikkate alınmayacaktır.

En az %50 tamamlandığında üründe değişiklik: Proje %50 tamamlandıktan sonra önemli bir değişiklik talep edilirse, fiyat artışı da isteyebiliriz. Bu durumda, orijinal %50'lik ödeme korunacak ve ek maliyetle birlikte yeni bir fiyat teklifi verilecektir.

Projeye ekleme yapmak: Müşteri, orijinal sözleşmede belirtilmeyen bir ek hizmet veya istek eklemek isterse, bir Yönetici veya Serbest Çalışanın onayı ile ek ödeme isteyebiliriz.


Foreda'dan kaçmaya çalışmak

Lütfen bir sipariş hakkında direkt mesajlar (DM) aracılığıyla serbest çalışanlarımızla iletişime geçmeyin. Tüm iletişim bir sipariş/destek talebinde olmalıdır. Platformumuz dışında serbest çalışanlarımızla özel işlemler yaptığınızı öğrenirsek, sizi hizmetlerimizden, discord'dan men ederiz ve herhangi bir iade almaya hak kazanamazsınız. Lütfen sipariş/destek talebi sistemimiz aracılığıyla yalnızca serbest çalışanlarla iletişime geçin.


Destek

Hizmetlerimiz için 30 gün süre ile ücretsiz destek sağlamaktayız. Bu süre zarfında ürününüzle ilgili yardım alabilir ve ürünle ilgili her türlü soruyu sorabilirsiniz. Lütfen bu destek süresinin sipariş/destek talebinizin bir uzantısı olduğunu ve başlangıçta kararlaştırılan spesifikasyonların ötesinde herhangi bir ek değişiklik veya talebin politikamıza göre ek ücretlere tabi olabileceğini unutmayın. Serbest çalışan, ürün veya hizmetle ilgili sorunları veya sorunları çözmekten sorumludur, ancak talep edilen herhangi bir değişiklik kendi takdirine bağlıdır ve reddedilebilir veya ekstra ücret alınabilir. Ürün üzerinde anlaşılan özelliklere uymuyorsa 30 günlük süre içinde değişiklik yapılabilir. Ancak, orijinal özetin veya spesifikasyonun parçası olmayan talepler, değişiklik olarak sınıflandırılabilir ve ek ücrete tabi olabilir. Destek süresi boyunca ekstra ücretlendirme politikasının geçerli olduğunu lütfen unutmayın.


Hizmetlerimiz Türkiyede'dir

Hizmetlerimiz Türkiye vatandaşları içindir. Türkiye dışındaysanız, bilgileriniz Türkiye'de, Türk yasaları uyarınca saklanacak ve işlenecektir.


Yeniden Dağıtım

Satış hakları standart siparişe dahil değildir, bunun için Yönetim ile iletişime geçmeniz gerekir. 

Türkiye içerisinde satış yapacaksanız sipariş bedelinin %50'si + 100₺, küresel satış yapacaksanız sipariş bedelinin %75'i + 200₺ ek ücret talep edilir.


Değişiklikler

Politikalarımız değişebilir ve güncellemeleri burada yayınlayacağız. Değişiklikler için periyodik olarak tekrar kontrol edin.


Sorular ve İletişim

Herhangi bir sorunuz veya talebiniz varsa Discord sunucumuzdan bize ulaşın.