Serbest Çalışan Bilgilendirmesi

Sözleşme

1. Müşteri mülkiyeti, fikirler, veriler ve siparişler kapsamındaki herhangi bir şeyi paylaşmayacağım veya dağıtmayacağım.

2. Yöneticiler tarafından verilen talimatları uygulayacağım ve saygılı bir şekilde sorunları çözeceğim.

3. Sipariş tamamlandıktan sonra bir ay boyunca eski müşterilere destek vereceğim. (Herhangi bir nedenle yapılamıyorsa bu durum yönetici ekiple birlikte gündeme getirilmelidir.)

4. Discord'dan ayrılmadan önce tüm açık siparişlerimi tamamlayacağım.

5. Profesyonel ve olgun kalacağım; discord üyeleriyle, özellikle müşterilerle tartışmayacağım.

6. Discord içinde veya dışında kimseyi dolandırmamayı kabul ediyorum.

7. Portföyümü, potansiyel müşterilerin işlerime göz atmasına izin vererek güncel olmasını sağlayıp koruyacağımı kabul ediyorum.

8. Bir serbest çalışan olarak, Foreda müşterilerinden doğrudan banka hesabıma veya başka herhangi bir biçimde dış ödemeleri asla kabul etmeyeceğimi kabul ediyorum. (Foreda aracılığıyla tamamlanan tüm sipariş ödemeleri, yöneticiler aracılığıyla yapılacaktır.)

9. Başkalarının çalışmalarını çalmayacağım ve benimmiş gibi iddia etmeyeceğim. (Bunu yaptığınız tespit edilirse, derhal ekipten çıkarılacaksınız ve üzerinde çalıştığınız siparişlerin ücretleri ödenmeyecek ve iptal edilecektir.)

10. Foreda ile doğrudan rekabet halinde olan herhangi bir hizmeti veya ürünü önermeyeceğimi kabul ediyorum (Örneğin, siparişlerin tamamlanması için başka bir takımı önermek gibi.)

11. Ekipten ve/veya Discord'dan ayrılmadan en az 72 saat önce yönetici ekibine vereceğim.

12. Bu sözleşmenin herhangi bir hükmünü ihlal edersem, kişisel bilgilerimin herhangi bir suç işlemem durumunda paylaşılmasını kabul ediyorum.


1. Serbest Çalışan Olmak

Ekibe resmi olarak katılmadan önce, serbest çalışan profilinizi nasıl oluşturacağınıza ilişkin bir dizi talimatı izlemeniz gerekecek.

Portföy erişilebilir olmalı; web sitesi, portföy veya özgeçmiş olmasa bile resimlerle bir Imgur albümü yeterli olabilmeli.

Foreda Discord kuralları ve davranış yönergeleri takip edilmeli.

Siparişler ve mesajlar 48 saat içinde yanıtlanmalı, yanıtlanmaması ekipten çıkarılmaya neden olabilir.


2. Profesyonellik

Foreda'da serbest çalışan olarak, müşteriler ve diğer topluluk üyeleriyle etkileşimlerinizde profesyonel ve mantıklı davranmalısınız.

Siparişler ve müşterilerle ilgili herhangi bir endişeniz varsa, yönetimle iletişim kurun. Durumu ve sizi neyin rahatsız ettiğini bildirin, böylece konu düzgün bir şekilde ele alınabilir.


3. Ödeme

Foreda'da bir müşteri sipariş talebinde bulunur, bot otomatik olarak talebi etiketler ve sadece belirli roller tarafından görülebilir. Serbest çalışanlar teklif verebilir ve müşteriyle fiyat ve teslim tarihi görüşebilir.

Müşteri teklifleri kabul ederse, serbest çalışan otomatik olarak talebe eklenir ve müşteriyle hizmet detaylarını görüşebilirsiniz.

Ödeme yapıldıktan sonra çalışmaya başlayabilirsiniz ve sipariş tamamlandıktan sonra ücret banka hesabınıza gönderilecektir ancak banka transferi veya herhangi bir gönderim ücreti size gönderilen paradan kesilecektir, örneğin: 40₺ alacağınız varsa 4₺ banka transfer ücreti nedeniyle 36₺ alacaksınız.

Ödeme onaylandıktan önce çalışmaya başlamamak önemlidir, aksi takdirde iptal veya vazgeçme durumunda herhangi bir kayıptan siz sorumlu olursunuz.

Ödeme internet sitemiz üzerinden yapılırsa, hizmet şartlarımıza uygun olarak ek bir işlem ücreti alınır. Bu ücret serbest çalışan veya sipariş yöneticisi ücretini etkilemez.


4. Revizyonlar ve Güncellemeler

Sipariş süresi boyunca güncellemeler sipariş kanalında paylaşılmalıdır.

Müşteri, sipariş tamamlandıktan sonra (ödemediyse) kalan ücreti ödemeli ve ürünü alıp test ettikten sonra küçük değişiklikler talep edebilir.

Müşteriyi DM'lere götürmek yasaktır ve bu yapıldığı tespit edilirse ekipten çıkarılırsınız; muhtemelen ceza-i işlemlere maruz kalırsınız.


5. Sipariş Değerlendirmesi

Siparişlerin sonunda, müşteriler serbest çalışanlar ve Sipariş Yöneticilerini 1-5 arası bir derecelendirme ile değerlendirecektir. Anahtar derecelendirme kriterleri iş kalitesi, son teslim tarihleri ve müşteriyle sipariş ilerlemesi paylaşımıdır. Sık sık bilgilendirme ve ilerleme örnekleri sunarak, müşteriyle iletişim kurarak ve bir bağ kurarak 5 yıldız derecelendirmesine ulaşabilirsiniz.


6. İade

Müşteri, ürün kalitesinden yoksun ya da ilk isteklerinin karşılanmadığı takdirde kısmi veya tam iade hakkına sahiptir. Bu durumda, para almayacaksınız. Müşterinin isteklerini doğru anlamak için sorular sorun. Ayrıca müşteri, iade etmeyi düşünmeden önce değişiklik ve revizyon talep etmesi muhtemeldir, son çare iade olmalıdır.


7. Diğer Politikalar

Bir serbest çalışan olarak, burada bulunan iade ve diğer politikalara da tabi olacaksınız: Özel Sipariş Hizmet Şartları